Sen jest nieodzownym istotnym elementem naszego życia codziennego. Nie bez powodu przeznaczamy na tą czynność około jedną trzecią naszego życia.

Zazwyczaj nie zapamiętujemy naszych snów, jednak niejednokrotnie zdarza się, że takowy utkwi nam w pamięci. Mało kto zdaje sobie sprawę, że większość zapamiętanych snów niesie za sobą jakieś znaczenie. Znaczenie snów może być interpretowane na wiele sposobów. Pomocne nam w tym mogą być różnorakie senniki lub osoby specjalizujące się w tej dziedzinie życia. Dla przykładu, jeżeli we śnie pojawią się pieniądze w postaci banknotów, może to powodować odwrotny efekt w naszym codziennym życiu; co oznacza, że wkrótce mogą nas spotkać problemy finansowe. Warto również zwrócić uwagę na to, że niewielki odsetek ludzi potrafi przejść w stan tak zwanego „świadomego snu”, w którym to mamy nieograniczone możliwości kontroli naszego snu.

Na końcu, jako ciekawostkę dodam, że niektóre sny mogą nam posłużyć jako natchnienie do stworzenia wspaniałego utworu muzycznego, literackiego bądź innego dzieła artystycznego; tak jak niejednokrotnie miało to miejsce przy powstawaniu wielu piosenek rockowych lub powieści.