Wszyscy znamy 12 znaków zodiaków, jednak nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że każdy wyróżniają konkretne cechy charakteru. Oczywiście istnieją wyjątki od tej reguły, jednak bardzo często mówi się, że ktoś jest na przykład „typowym lwem”. Żeby móc tak mówić, musimy dowiedzieć się jakimi cechami, charakteryzują się osoby spod poszczególnych zodiaków. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić, czy nasz charakter choć trochę wpisuje się w nasz znak zodiaku. W tym artykule poznacie typowe cechy sześciu pierwszych znaków zodiaku.

Znaki zodiaku – charakterystyka

Baran

Osoby spod znaku barana to często urodzeni przywódcy. Cechuje ich pewność siebie i ogromna ambicja. Mają zdolność do pociągania za sobą tłumów i inspirowania innych ludzi do działania. Barany są niezwykle odważne i nie boją się podejmowania nowych wyzwań. Często próbują zdominować inne osoby w otoczeniu i czasem są egocentrykami.

Byk

Byki bywają materialistami. Uwielbiają otaczać się pieniędzmi i kochają luksusy. Osoby spod tego znaku są doskonale zorganizowane i wytrwale dążą do realizacji celów. Są uparte i niezwykle cierpliwe. Dbają o bliskie sobie osoby i są bardzo lojalne. Byki najczęściej stawiają rozsądek na pierwszym miejscu.

Bliźnięta

Bliźnięta bardzo często charakteryzują się dużą inteligencją. Nie lubią się nudzić i kochają wszelkiego rodzaju rozrywki. Są to osoby ciekawe świata, cechujące się ogromnym poczuciem humoru. Bywają jednak zbyt impulsywne i nerwowe.

Rak

Raki cechuje duża wrażliwość. Zdarzają im się również wahania nastrojów. Dbają o bliskie sobie osoby, a jednocześnie często są bardzo nieśmiałe. Raki niechętnie nawiązują nowe znajomości. Łatwo je urazić.

Lew

Lwy bardzo często są pewne siebie i uwielbiają brylować w towarzystwie. Najlepiej czują się, gdy uwaga innych osób skupia się jedynie na nich. Wykazują cechy przywódcze. Osoby spod znaku lwa bywają egoistyczne i wyjątkowo uparte. Cechuje je również szczerość i hojność.

Panna

Panny kierują się rozsądkiem i są niezwykle dociekliwe. Dążą do perfekcji w każdym calu i wiodą poukładane życie. Bardzo często charakteryzują się pedantyczną potrzebą utrzymywania porządku. Są bardzo spostrzegawcze i skupiają się na najdrobniejszych szczegółach.