Minerały natura wyposażyła w przepiękne kolory i niesamowitą strukturę kryształów. Przypisuje się im niesamowite moce. Są efektowne i często wykorzystywane w ozdobach. Nosząc je, można czerpać z ich mocy, która przynosi więcej korzyści, niż byśmy tego się spodziewali.

Jak wykorzystać moc kamieni?

Jak nosic kamienie szlachetne, by ich siła wpływała na nasze dobre samopoczucie.
Potrzebny jest bliski kontakt. Najczęściej stosowaną formą jest biżuteria. Bransoletki, pierścienie lub naszyjniki roztaczają swą aurę, oddziaływając z najmniejszej odległości.

Popularnym sposobem na obcowanie z kamieniami są także różańce noszone w kieszeni. Znanym sposobem na przejmowanie astralnej energii kryształów jest gemmo terapia. Wybrany personalnie rodzaje kamieni są przykładane w miejsce, które podejrzewamy o dysfunkcję.

Wybór jest duży

Jakie kamienie warto nosic? Wybór powinien być podyktowany doświadczeniem pokoleń terapeutów. Każdy z kamieni ma swoje właściwości, które w mniejszym lub większym stopniu uwydatniają się podczas kontaktu.
Skarbnicą wiedzy jest hinduska tradycja, która już przed wiekami rozpoznała energetyczne czakramy, na które wpływają kamienie szlachetne Biżuteria może być przejawem terapii, która w sposób estetyczny koreluje ze sprawami zdrowotnymi.

Czakramy niekiedy wymagają interwencji z zewnątrz. Zaburzenia równowagi mogą odwrócić kierunek przepływu energii. Wtedy czakrama propaguje życiodajną energię na zewnątrz, osłabiając ciało i duszę człowieka.
Kiedy czakrama zostanie odblokowana, sytuacja się ustabilizuje.

Coraz częściej przedstawiciele oficjalnego systemu zdrowotnego zwracają się w kierunku starych praktyk. To obiecujący symptom.