Przynajmniej raz w życiu, każdy z nas spotkał się z pojęciem „łapacz snów”. Prawdopodobnie każdy z nas wie jak on wygląda. Na przestrzeni ostatnich lat łapacze snów bardzo zyskały na popularności. Wieszamy je w domach, sypialniach, nad łóżeczkami dzieci. Są one również bardzo popularnym elementem biżuterii. Chętnie wykorzystuje się je jako wzór na ubraniach i tkaninach. Są również popularnymi wzorami tatuaży. A czy kiedykolwiek zastanawialiście się skąd właściwie wywodzą się łapacze snów i jakie mają przeznaczenie? Jeśli tak, spieszymy z odpowiedzią. W tym artykule znajdziecie najważniejsze informacje na temat łapaczy snów.

Skąd się wzięły łapacze snów i jakie jest ich przeznaczenie?

Jeśli wierzyć legendom, łapacze snów wywodzą się z historii plemienia Siuksów. Zgodnie z krążącymi historiami, pierwszy łapacz snów został wymyślony i stworzony przez tkaczkę i zdesperowaną matkę dziecka. Zgodnie z legendą, pewna kobieta miała dziecko, które w nocy nawiedzały koszmary senne. Kiedy zawiodły wszystkie inne metody i nic nie pomagało, a koszmary się nasilały, kobiety wspólnie wymyśliły, że zaplotą specjalną sieć. Ta sieć miała wyłapywać wszystkie złe sny i dopuszczać do chłopca jedynie dobre marzenia senne. W ten sposób powstał właśnie pierwszy łapacz snów. Zgodnie z legendą kobieta powiesiła upleciony łapacz nad łóżkiem swojego synka. Od tego momentu przestał on mieć koszmary. Czym więc jest łapacz snów? Jest on przede wszystkim amuletem. Jeśli chcemy, żeby sprawdził się w naszym życiu, musimy uwierzyć w jego moc. Jeśli będziemy sceptyczni, prawdopodobnie w niczym nam nie pomoże, a my nadal będziemy cierpieć z powodu koszmarów.

Gdzie umieścić łapacz snów, żeby spełniał swoją funkcję

Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, żeby łapacz snów był skuteczny, przede wszystkim trzeba uwierzyć w jego moc. Najlepiej żeby znajdował się on jak najbliżej miejsca, w którym śpimy. Możemy go powiesić w okolicy łóżka, przy szafce nocnej, czy przy lampce. Są osoby, które wierzą, że najlepiej jest powiesić łapacz snów w oknie sypialni. Dzięki temu będzie on filtrował sny, które wpadają do naszego domu i będzie wpuszczał jedynie te dobre. Specjaliści od łapaczy snów mówią, że najlepiej jest taki amulet stworzyć samemu. Z całą pewnością powinniśmy unikać kupowania łapaczy w dużych sieciowych sklepach, dla których łapacze snów powstają na skalę masową. Takie produkty mogą być pozbawione magicznej mocy.

Sennik dziecko – sprawdź co oznacza sen o dziecku.