Czterolistna koniczyna to prawdopodobnie jeden z popularniejszych symboli szczęścia. To że trafia się tak rzadko w przyrodzie, czyni ją jeszcze bardziej wyjątkową. Kto z nas chociaż raz nie rozglądał się na łące za tym cudem natury? Z reguły koniczyny posiadają 3 listki. Czterolistna koniczyna jest wyjątkową mutacją tego gatunku. Jesteście ciekawi, co konkretnie symbolizuje czterolistna koniczyna? Wszystkiego na jej temat dowiecie się z tego artykułu!

Czterolistna koniczyna – symbol szczęścia i dostatku?

Z pewnością wiecie, że istnieje przekonanie, że znalezienie czterolistnej koniczyny symbolizuje szczęście, które spotka nas w nieodległej przyszłości. A wiedzieliście, że każdy z jej listków ma konkretne znaczenie. Pierwszy symbolizuje nadzieję, drugi wiarę, trzeci miłość a czwarty szczęście. Już w starożytności wierzono, że czterolistna koniczyna zapewni długie, dostatnie i niezwykle pomyślne życie. Ludowe legendy mówiły, że osoba która ją znajdzie z łatwością pokona przeciwności losu. Jednak wcale nie jest łatwo ją znaleźć. Zgodnie z przesądami, tylko osoby, które są szczere, uczciwe i bogobojne, mają szansę trafić na łące na ten cud natury.

Czy czterolistna koniczyna przynosi szczęście?

Z czterolistną koniczyną jest dokładnie tak samo, jak z innymi symbolami i przesądami. Żeby faktycznie mogła nam przynieść szczęście, musimy głęboko wierzyć w jej moc. Gdy uda nam się znaleźć czterolistną koniczynę, pod żadnym pozorem nie powinniśmy jej wyrzucać. Musimy jej pilnować, żeby przypadkiem jej nie zgubić! Mogłoby to przynieść zupełnie odwrotny efekt. Powinniśmy ją zawsze mieć przy sobie i traktować jak talizman. Czterolistna koniczyna od wielu lat traktowana jest jako szczęśliwy symbol. Bardzo chętnie wykorzystuje się ją jako wzór na materiałach i ubraniach. Niejednokrotnie wybierają ją również klienci salonów tatuażu. A wszystko to w nadziei, że życie będzie szczęśliwsze. Trzeba tylko w to uwierzyć!