Zastanawialiście się kiedyś czym jest numerologia i jakie informacje możemy dzięki niej otrzymać? Ten artykuł powstał z myślą o Was. Numerologia jest pojęciem z zakresu pseudonauki. Jej źródeł możemy szukać w astrologii i ezoteryce. Główne założenie numerologii to fakt, że określone liczby mają ścisły związek z tym co dzieje się w naszym życiu. To właśnie na podstawie zasad numerologii każdy z nas może obliczyć swoją wyjątkową cyfrę, inaczej Drogę Życia. Ta z kolei może wiele powiedzieć na temat nas samych, naszych charakterów i tego co jeszcze na nas czeka.

Jak obliczyć Drogę Życia?

Obliczenie Drogi Życia jest bardzo proste i może to zrobić każdy z nas. Wystarczy dodać do siebie wszystkie cyfry znajdujące się w pełnej dacie naszego urodzenia. Dodawać musimy aż do momentu kiedy otrzymamy liczbę z zakresu od 1 do 9. Nie dotyczy to jednak 2 liczb – 11, 22 i 33, które uważane są za liczby mistrzowskie i nie należy ich rozbijać. Sposób obliczenia Drogi Życia pokażemy na przykładzie osoby, która urodziła się 15 lipca 1999 roku:

1+5+7+1+9+9+9=41, a więc 4+1=5

Oznacza to, że Droga Życia osoby urodzonej tego dnia to 5.

Numery w numerologii i ich znaczenie

Każdy z numerów w numerologii posiada swoje znaczenie. Konkretniej każdy z nich określa cechę przypisaną do danej osoby. Oczywiście czasami może się to nie zgadzać, ale z pewnością będziecie zaskoczeni, jak często się to sprawdza. Poniżej znajdziecie listę cech dopasowanych do konkretnych numerów. Oto ona:

Jedynka – Indywidualizm

Dwójka – Partnerstwo

Trójka – Kreatywność

Czwórka – Praca

Piątka – Przygoda

Szóstka – Usługa

Siódemka – Mistycyzm

Ósemka – Siła

Dziewiątka – Mądrość

Istnieją również trzy liczby mistrzowskie, czyli 11, 22 i 33. One także mają przypisane konkretne cechy. Do jedenastki przypisano blask. Do dwadzieścia dwa społeczność. A do trzydzieści trzy natomiast artyzm.