Słyszeliście kiedyś pojęcie „czakra”? Z pewnością! Jest to pojęcie znane ludziom od wielu wieków. Dzięki temu artykułowi dowiecie się wszystkiego, co powinniście wiedzieć na ich temat. Przede wszystkim zdradzimy Wam czym są czakry, gdzie się znajdują, a także jak o nie zadbać i je uzdrowić. Szczególnie w ostatnich latach temat czakr i ich otwierania jest niezwykle popularny. Zachęcamy do zapoznania się z treścią artykułu i poszerzenia swojej wiedzy na ten temat!

Czym są czakry? Odrobina teorii

Samo słowo czakra jest tłumaczone jako „koło” lub „dysk”. Dzięki wielu badaniom na ten temat wiemy, że w ciele człowieka znajduje się aż 13 czakr. Każda z nich znajduje się w innym miejscu. Każda z nich ma swoje znaczenie i odpowiada za inne emocje oraz uczucia. Główne siedem, najważniejszych czakr mieści się wzdłuż naszego kręgosłupa. Możemy wyróżnić tu czakrę korony, czakrę trzeciego oka, czakrę gardła, czakrę serca, czakrę splotu słonecznego, czakrę korzenia oraz czakrę sakralną. Uważa się, że czakry pobierają energię z otoczenia, przetwarzają ją i przesyłają do poszczególnych organów w naszym ciele. Co ciekawe, zablokowane czakry mogą prowadzić do zaburzeń emocjonalnych, psychicznych, a nawet fizycznych. Dlatego to takie ważne, żeby zawsze dbać o swoje czakry i starać się, żeby pozostawały otwarte.

Jak uzdrowić zablokowane czakry?

Wiemy już, że zablokowane czakry mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia i samopoczucia. Przede wszystkim musimy się zastanowić co powoduje ich zablokowanie. Może to być na przykład uraz fizyczny, który powstał na skutek wypadku. Oprócz tego zablokowanie czakry powoduje również uraz psychiczny. Może to być nagły stres, śmierć bliskiej osoby, czy też inna osobista tragedia. Doskonałym sposobem na odblokowanie czakr może być na przykład akupunktura. Specjaliści mówią również o osobistej pracy z energią – Reiki. To jednak jedne z wielu skutecznych metod uzdrawiania czakr. W przypadku ich zablokowania możemy spróbować również mocy kamieni szlachetnych. Warto także skonsultować się ze specjalistą z tej dziedziny, który może nam pomóc uzdrowić nasze czakry.