Kontynuujemy nasz cykl poświęcony charakterystyce chińskich znaków zodiaku. Dzisiaj skupimy się na kolejnych dwóch znakach, czyli na , Tygrysie i Króliku. Opiszemy ich główne cechy charakterystyczne, poświęcimy chwilę ich wadom i zaletom, a także powiemy Wam do jakich innych znaków pasują najlepiej.

Chińskie znaki zodiaku – Tygrys

Tygrys to trzeci w kolejności chiński znak zodiaku. Osoby spod tego znaku urodziły się w latach 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022. W większości są to osoby, które aż kipią energią i rwą się do działania. Chętnie podejmują ryzyko i bardzo często im się to opłaca. Zodiakalne Tygrysy są głodne przygód i uwielbiają kiedy życie je zaskakuje. Są fanami przygód i nowych wyzwań. Niestety ich ego czasami jest mocno przerośnięte. Tygrysy lubią być w centrum zainteresowania i przewodzić innym. Bardzo często są to osoby aktywne fizycznie, w doskonałej kondycji i zdrowiu. Często podejmują pochopne decyzje, bez wcześniejszego przemyślenia tematu. Lubią się dobrze bawić i są namiętne. Ich główną wadą jest lekkomyślność i radykalizm. Osoby spod tego znaku najlepiej dogadają się ze zodiakalnymi Smokami, Kogutami, Psami, a także z innymi Tygrysami. Chociaż ta ostatnia relacja może wywołać zgrzyty i walkę o dominację.

Chińskie znaki zodiaku – Królik

Kolejny chiński znak zodiaku, czwarty na liście, to Królik. Osoby spod tego znaku urodziły się w latach 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011. W większości zodiakalne Króliki wyróżniają się ogromnym opanowaniem i spokojem. Są to również osoby bardzo wrażliwe. Charakteryzuje je ogromna empatia i życzliwość dla innych osób. Zodiakalne Króliki to osoby niezwykle lojalne. Bardzo troszczą się o swoich bliskich. Gardzą kłamstwem i są niezwykle szczere. Mają skłonności do drobnych infekcji, dlatego powinny wyjątkowo troszczyć się o swoje zdrowie i odpowiednią dietę. Ich kolejne pozytywne cechy to ogromna ambicja, a także spryt i spostrzegawczość. Króliki bywają czasem zbyt ugodowe i za łatwo podporządkowują się innym. Doskonale rozumieją się z Wołami, Kozami, Świniami i innymi Królikami.