To już kolejna odsłona naszego cyklu poświęconego chińskim znakom zodiaku. Omówiliśmy już cztery pierwsze znaki, dzisiaj nadeszła pora na kolejne. Skupimy się na Smokach i Wężach. Dowiecie się dziś jakie są ich cechy charakterystyczne. Opowiemy Wam też o ich wadach i zaletach, a także o tym z jakimi znakami są w stanie stworzyć najlepsze relacje.

Chińskie znaki zodiaku – Smok

Smok to już piąty chiński znak zodiaku, o którym mówimy. Osoby spod tego znaku urodziły się w latach 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012. Najważniejsze co wyróżnia zodiakalne Smoki to ich inteligencja. Smoki są również niezwykle odważne. Dodatkowo wyróżniają się asertywnością oraz pewnego rodzaju dumą. Zodiakalne Smoki lubią dreszcz emocji, nowe wyzwania i odrobinę ryzyka. Mają silne skłonności przywódcze, są pewne siebie i lubią dominować nad innymi osobami. Względem swoich bliskich Smoki są bardzo lojalne. Najczęściej cieszą się zdrowiem i mnóstwem energii. Czasem jednak powinny odpuścić wszystkie obowiązki i poświęcić chwilę na relaks. Główną wadą Smoków jest to, że mają problem z dochodzeniem do kompromisów. Zodiakalne Smoki największą szansę na stworzenie udanej relacji mają z osobami spod znaku Szczura, Koguta, Węża oraz Małpy.

Chińskie znaki zodiaku – Wąż

Następny chiński znak po Smoku to oczywiście Wąż. Osoby spod tego znaku urodziły się w latach 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013. Osoby spod tego znaku są wrażliwe na stres. Dlatego szczególnie powinny dbać o swoje zdrowie psychiczne i starać się unikać kryzysowych sytuacji. Węże wyróżniają się dużą mądrością. Zodiakalne Węże należą do osób niezwykle powściągliwych. Na ogół starają się wszystko dokładnie przemyśleć, zanim podejmą jakąkolwiek decyzję. Doskonale potrafią prowadzić negocjacje. Chociaż raczej są typem samotników to są w stanie wiele poświęcić dla swoich bliskich. Ich dużą wadą jest podejrzliwość względem innych osób. Węże bywają też zazdrosne i próżne. Gdy chcą, potrafią doskonale manipulować innymi ludźmi. Najlepsze relacje wyjdą im ze zodiakalnymi Wołami, Smokami, Końmi, Małpami i innymi Wężami.