Na temat tradycyjnych znaków zodiaków znajdziemy mnóstwo artykułów, opisów i charakterystyk. Jest ich zdecydowanie mniej jeśli chodzi o chińskie znaki zodiaku. Dlatego postanowiliśmy rozpocząć cykl, w którym będziemy przybliżać Wam wszystkie 12 chińskich znaków zodiaku. W każdym artykule omówimy dwa, poświęcając chwilę ich cechom charakterystycznym, a także dopasowaniu do innych znaków. Zaczniemy oczywiście od dwóch pierwszych znaków, przed Wami Szczur i Wół!

Chińskie znaki zodiaku – Szczur

Charakterystykę tego znaku zaczniemy od dat. Osoby spod znaku Szczura urodziły się w latach: 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020. Omawiając ten znak zodiaku musimy wspomnieć o tym, że Szczury to najczęściej osoby, które cieszą się doskonałym zdrowiem. Są jednak kwestie, na które powinny szczególnie zwracać uwagę. Są na przykład narażone na problemy z drogami oddechowymi oraz skórnymi. Zastanawiacie się jakie są największe zalety osób spod tego znaku? Otóż przede wszystkim są to ludzie niezwykle bystrzy. Wyróżnia ich również kreatywność i duże poczucie humoru. Szczury bardzo lubią otaczać się innymi osobami, są niezwykle towarzyskie i kontaktowe. Charakteryzują się także pracowitością i dużą ambicją. Są nastawione na osiąganie sukcesu. Wyróżnia je także duża namiętność i potrzeba osiągnięcia harmonii. To jednak nie oznacza, że nie mają wad. Osoby spod tego znaku bywają mściwe. Czasem są również dumne i zdarza się im marudzić i być wybrednymi. Najlepiej dogadają się z osobami spod znaku Smoka, Małpy, Szczura i Psa.

Chińskie znaki zodiaku – Wół

Drugi chiński znak zodiaku to Wół. Osoby spod tego znaku urodziły się w latach: 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 2009, 2021. Ich główną, pozytywną cechą jest pracowitość. Jeśli powierzymy Wołowi jakieś zadanie, z pewnością się na nim nie zawiedziemy. Woły posiadają niezwykle silną wolę. Bardzo ważne są dla nich więzy rodzinne i bliskość. Osoby spod tego znaku charakteryzują się też uczciwością i anielską wręcz cierpliwością. Dążą do osiągnięcia założonych celów, jedynie poprzez ciężką i uczciwą pracę. Wyróżniają się też wytrzymałością i ogromną siłą. Ich zapał do pracy powoduje jednak, że nie mają czasu na dbanie o siebie i swoje zdrowie. Trzeba im przypominać, że przerwy w wykonywanych czynnością są niezbędne dla ich zdrowia. Woły wyróżnia również brak spontaniczności i nadmierna ostrożność. Ten znak najlepiej dogada się z osobami spod znaku Koguta, Świni, Węża i Królika, a także z innymi Wołami.