Wracamy do naszego cyklu dotyczącego chińskich znaków zodiaku. Pierwszą połowę, bo aż 6 znaków zodiaku z chińskiego kalendarze, mamy już omówioną. Dzisiaj przyszła pora na kolejne dwa znaki. W tym artykule skupimy się na zodiakalnych Koniach i Owcach. Dowiemy się na jakie lata przypadają te znaki zodiaku, a także jakie cechy charakteru się im przypisuje. Poświęcimy również chwilę na najlepsze dopasowania, czyli z jakimi innymi znakami, Konie i Owce dogadają się najlepiej.

Chińskie znaki zodiaku – Koń

Koń jest siódmym z kolei, chińskim znakiem zodiaku. Osoby spod tego znaku urodziły się w latach 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014.  Zodiakalne Konie charakteryzuje przede wszystkim ogromna energia. Są to osoby żywe, dynamiczne oraz niezwykle aktywne i chętne. Uwielbiają otaczać się dużą ilością ludzi i doskonale funkcjonują w większych grupach. Osoby spod tego znaku lubią brać udział w różnych wydarzeniach masowych i raczej nie przeszkadza im otaczających ich tłum. Są urodzonymi optymistami i wyróżnia je ogromne poczucie humoru, którym łatwo zarażają inne osoby. Konie w chińskim zodiaku wyróżniają się też nieprzeciętną inteligencją, elokwencją, a także otwartością i niezależnością. Czy zatem nie posiadają żadnych wad? Nic bardziej mylnego, zodiakalne Konie bywają niespokojne i często mają problemy z porywczością i cierpliwością. Do osób spod tego znaku najlepiej pasują Węże, Psy, Koguty i inne Konie.

Chińskie znaki zodiaku – Owca

Kolejny znak zodiaku, o którym będziemy mówić to Owca. Osoby spod tego znaku urodziły się w latach 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015. Ten znak inaczej nazywa się również Kozą. Osoby spod znaku Owcy wyróżniają się ogromną inteligencją, a także wewnętrzną równowagą i spokojem. Charakteryzuje je także kreatywność. Do ich cech głównych zalicza się również to, że nie przepadają za byciem w centrum zainteresowania. Zdecydowanie bardziej wolą stać na uboczu i się wszystkiemu przyglądać. Owce to osoby troskliwe i niezwykle sympatyczne. Wyróżniają się też ogromną dozą empatii. Co zaliczymy do ich wad? Kozy bywają niechlujne i przewrażliwione. Dodatkowo mają skłonności do popadania w depresję. Najlepsze relacje stworzą z osobami spod znaku Świni, Królika, Smoka, Psa i innej Owcy.