O fazach księżyca słyszeli z pewnością wszyscy. Jednak nie wszyscy mogą wiedzieć jaki wpływ na nas mogą one mieć. Dzisiaj dowiemy się jakie znaczenie mają poszczególne fazy księżyca w astrologii. Omówimy po krótce każdą z faz i jej wpływ na nasze emocje oraz nasze życie.

Księżyc w nowiu

W astrologii nów traktowany jest jako symbol początku. To również źródło całkiem nowej energii do działania i podejmowania decyzji. To doskonały moment, żeby zastanowić się nad tym, co w naszym życiu nam przeszkadza i rozpocząć zupełnie nowy rozdział. Czas na wyznaczenie celów, do których realizacji będziemy dążyć w następnych fazach.

Sierp przybywający

Z astrologicznego punktu widzenia to chwila, w której zyskujemy motywację do działania. To ta chwila, w której w życie powinniśmy powoli wdrażać wszystko to co postanowiliśmy sobie w nowiu księżyca. Sierp przybywający to wspaniały moment na stawianie pierwszych kroków i rozpoczęcie realizacji planów.

Pierwsza kwadra księżyca

To faza, w której możemy odczuć, że nie wszystko idzie po naszej myśli. Nasze działania mogą nie przynosić oczekiwanych efektów, a przed nami moją pojawiać się kolejne przeszkody. To moment, w którym należy pamiętać, żeby pod żadnym pozorem się nie poddawać. To czas, w którym powinniśmy intensywnie pracować by osiągnąć wszystko to co chcemy.

Księżyc garbaty przybywający

W tej fazie powinniśmy zastanowić się nad tym, czy wszystko co robimy żeby zrealizować plany, robimy dobrze. Jeśli dostrzegamy popełnione błędy, jest to dobra chwila, żeby je naprawić. Możemy zastanowić się co powinniśmy robić lepiej, żeby osiągnąć oczekiwane efekty. Absolutnie nie wolno nam się poddać i porzucić celów postawionych w nowiu.

Pełnia księżyca

W trakcie pełni mogą pojawić się wątpliwości dotyczące naszych działań. Jest to jednak również moment, kiedy dostrzegamy pierwsze efekty wykonanej przez nas pracy. Właśnie w trakcie pełni możemy zacząć pierwsze, realne korzyści z wysiłków włożonych przez nas w realizację założonych sobie wcześniej celów.

Księżyc garbaty ubywający

To pierwszy moment wytchnienia. Chwila, w której powinniśmy odczuć radość z efektów naszej pracy i korzyści z nich płynących. To również dobry moment na okazanie wdzięczności.

Trzecia kwadra księżyca

W astrologii ta faza kojarzona jest z uwolnieniem. To idealny moment na wyzbycie się wszelkich negatywnych myśli i emocji. To również chwila odpoczynku po wszystkich niełatwych wyzwaniach, którym musieliśmy stawić czoła w ostatnim czasie.

Sierp ubywający

To ostatnia faza księżyca i jednocześnie moment, w którym powinniśmy odpocząć, zregenerować siły i przygotować się przed kolejnymi, nadchodzącymi wyzwaniami. Jest to idealna chwila na wybaczenie sobie wszystkiego, co mamy sobie do zarzucenia. Czas poczuć wewnętrzną równowagę i nastawić się na kolejny cykl księżyca.