Już w starożytności wierzono, że każda osoba posiada swój kamień urodzenia, przypisany konkretnie do miesiąca narodzin. Taki kamień to rodzaj amuletu, talizmanu, który ma nas chronić przed otaczającym złem. Coraz więcej osób uważa, że kamienie urodzenia mogą zapobiec nieszczęściom i uchronić przed pechem. Dlatego tak popularna jest teraz biżuteria właśnie z kamieniami urodzenia. Sprawdziliśmy jakie kamienie przypisano do poszczególnych miesięcy i jakie właściwości posiadają.

Moc kamieni urodzenia

Mimo, że nie wszyscy wierzymy w moc kamieni i to, że są nas w stanie uchronić przed złą energią, uważamy, że warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat. Warto wiedzieć jaki jest nasz kamień urodzenia. Wychodzimy z założenia, że nie zaszkodzi taki kamień mieć zawsze przy sobie – tak na wszelki wypadek! Każdy z kamieni ma swoje niepowtarzalne właściwości i najprawdopodobniej dopasowuje się do charakteru osób urodzonych w danym miesiącu. Podbija ich dobre cechy, hamuje złą energię i zatrzymuje pecha. Pomaga także uporać się ze słabościami i kompleksami.

Sprawdź jaki jest Twój kamień urodzenia

Osobom urodzonym w styczniu przypisany jest granat, który ma wzmacniać pewność siebie. Granat posiada właściwości łagodzące ból oraz zapewniające długi i spokojny sen. Według specjalistów ma zdolność do pomagania w wychodzeniu z depresji. Ametyst jest kamieniem urodzenia lutowych jubilatów. Posiada właściwości kojące stres i zszargane nerwy. Osobom urodzonym w marcu przypisuje się akwamaryn, który łagodzi stres i gniew, a także przynosi szczęście w miłości. Kamień kwietniowy to diament, który według wierzeń daje siłę i ochronę przed problemami codzienności. Szmaragd to kamień majowy, posiadający działanie łagodzące ból i zmęczenie. Ten kamień dodaje osobom urodzonym w maju energii do działania. Do osób urodzonych w czerwcu przypisano dwa kamienie – perłę i aleksandryt. Obydwa mają dodawać odwagi nieśmiałym osobom. Kamień lipcowy to rubin, o właściwościach kojących smutek i złamane serce. W sierpniu króluje oliwin, który ma moc oczyszczania i uzdrawiania duszy i ciała. Wrzesień to szafir, który chroni przed nieszczerością i złymi zamiarami innych osób. Kolejny kamienie to październikowe turmalin i opal, które przede wszystkim chronią przed złą energią. Listopadowy kamień to topaz, chociaż czasami mówi się też o cytrynie. Wyjątkowe szczęście mają grudniowi jubilaci, ponieważ posiadają aż 4 kamienie urodzenia: cyrkonię, turkus, tanzanit, a także niebieski topaz.