Od wielu lat istnieje przekonanie, że sen o zębach to zwiastun nieprzyjemnych wydarzeń, które nas czekają. Prawdopodobnie wielokrotnie słyszeliście, że zęby we śnie mogą przepowiadać poważną chorobę (Waszą lub członków rodziny). Czasami mówi się, że sen o zębach zwiastuje nadchodzącą śmierć. Na szczęście okazuje się, że ząb, który pojawił się we śnie, nie zawsze jest negatywnym symbolem. Ważne by zapamiętać w jakich okolicznościach śniły nam się zęby. Ułatwi to interpretację. Sprawdziliśmy jakie znaczenia mogą mieć sny o zębach.

Sen o zębach nie musi być zwiastunem nieszczęść

Wbrew powszechnie panującemu przekonaniu, sen o zębach może mieć również pozytywne znaczenie. Wszystko zależy od kontekstu i odpowiedniej interpretacji. Na przykład, jeśli we śnie wypadają nam zepsute zęby, może to oznaczać, że uda nam się z powodzeniem stawić czoła problemom i wygrać z przeciwnościami losu. Gdy podczas wypadania zębów, we śnie pojawi się krew, nie ma powodu to niepokoju. Najprawdopodobniej uda nam się zrealizować nasze plany i marzenia. Również bolące zęby nie zapowiadają żadnych nieszczęść. Wręcz przeciwnie, ból zęba we śnie zwiastuje sukcesy. Musimy mieć się jednak na baczności, bo chwila nieuwagi może skutkować poważnym błędem, trudnym do naprawienia. Jeśli we śnie widzieliśmy proste, białe i równe zęby to jest to powód do radości. Taki sen może zapowiadać szczęście, sukces, a także nagłe przypływy gotówki oraz zdrowie.

Jakie sny o zębach powinny budzić nasz niepokój

Niestety wiele snów o zębach może zwiastować nieszczęście. Kiedy widzimy wypadające, zdrowe zęby, a we śnie nie pojawia się krew, powinniśmy mieć się na baczności. Taki sen może przepowiadać straty. Zarówno materialne, jak i niematerialne. Może zwiastować choroby, śmierć lub poważne problemy finansowe. Podstawowym zwiastunem choroby są zęby wypadające podczas jedzenia. Jeśli stracimy wszystkie zęby na raz, możemy spodziewać się tego, że nasz dom niebawem stanie się pusty i smutny. Również ruszające się zęby wróżą problemy finansowe i straty materialne. Kolejnym negatywnym symbolem we śnie są zęby, które się psują. Taki sen także zapowiada pogorszenie się stanu zdrowia, naszego lub kogoś z naszego bliskiego otoczenia. Musimy jednak pamiętać, że to tylko sny i niekoniecznie się spełnią.