Często, rano nie pamiętamy co nam się śniło. Czasem jednak zdarzają się sny na tyle wyraźne, że mamy je w pamięci jeszcze przez dłuższy czas. Okazuje się, że wiele symboli pojawiających się w snach może powiedzieć co nieco na temat czekającej nas przyszłości. Musimy tylko potrafić je odpowiednio zinterpretować. W tym może pomóc nam dobry sennik. Możemy go znaleźć w Internecie lub nabyć jego wersję papierową. Jak się okazuje dobrze znać znaczenie niektórych symboli, ponieważ część z nich może świadczyć o negatywnych rzeczach, które mogą się nam przytrafić!

Złe symbole w snach

Zęby

Jednym z najczęściej omawianych złych symboli, pojawiających się w snach są zęby. Oczywiście taki sen, może się nie sprawdzić i nie świadczyć o niczym nieprzyjemnym, jednak po takim śnie warto na siebie uważać. Przyjęto, że zęby pojawiające się w śnie mogą zwiastować chorobę lub nawet śmierć. Symbol ten może dotyczyć zarówno nas, jak i naszych bliskich. Zdrowe zęby najczęściej są pozytywnym symbolem. Jednak gdy zęby się ruszają lub wypadają, są zepsute, może to być zły znak. Gdy podczas wypadania zębów pojawi się krew, może to świadczyć o szybkiej poprawie. Jednak gdy wypadnie nam we śnie ząb, a krwi nie zauważymy, warto upewnić się, że z naszym i naszych bliskich zdrowiem jest wszystko w porządku.

Wąż

Również wąż, pojawiający się we śnie na ogół nie jest dobrym symbolem. Często ostrzega nas o czyhającym niebezpieczeństwie. Może ono dotyczyć zarówno naszego zdrowia, jak i naszych relacji i naszego bezpieczeństwa. Nasza podświadomość w ten sposób może dawać znać, że coś nam zagraża. Szczególnie złe znaczenie ma sen, w którym obawiamy się węża i budzi on w nas negatywne emocje.

Jakie jeszcze symbole powinny nas zaniepokoić?

Istnieje wiele innych symboli, które pojawiając się we śnie, nie świadczą o niczym dobrym. Czasem są to takie rzeczy, które w normalnym życiu nie kojarzą się z niczym negatywnym, jak na przykład koty i psy. Powinniśmy też mieć się na baczności śniąc o ogniu, pszczołach, pająkach, a także o śmierci lub nagości. Każdy sen, który pamiętamy warto sprawdzić w senniku, żeby wiedzieć czy mamy się czym martwić. Jednak często to co wyczytamy możemy traktować z przymrużeniem oka.