Każdy człowiek posiada mocne i słabe strony swojego charakteru. Okazuje się, że do poszczególnych znaków zodiaku można dopasować ich charakterystyczne mocne i słabe strony. I dzisiaj skupimy się właśnie na tym. Przeanalizujemy każdy ze znaków zodiaku, właśnie pod kątem ich wad i zalet. Poniżej możecie sprawdzić, jakie mocne i słabe strony są charakterystyczne dla Waszego znaku zodiaku i czy zgadza się to z rzeczywistością!

Baran (21 marca – 19 kwietnia)

Do mocnych stron zodiakalnych Baranów przede wszystkim należą odwaga i ambicja. Często również zwraca się uwagę na ich energię, którą dzielą się z całym swoim otoczeniem. Mówi się również, że Barany to osoby bardzo życzliwe i charakteryzujące się przedsiębiorczością. Do ich słabych stron po pierwsze należy egocentryzm. Bywają również niecierpliwe i impulsywne. Często działają pod wpływem emocji. Zdarza się, że Barany bywają grubiańskie i niezbyt miłe dla otaczających je osób.

Byk (20 kwietnia – 22 maja)

Do zalet zodiakalnych Byków zalicza się cierpliwość. Są one również niezwykle żarliwe i zdeterminowane. Potrafią wiele poświęcić, żeby osiągnąć założone cele. Oczywiście są też wyjątkowo pracowite. Do ich pozytywnych cech dołączają też umiejętność logicznego myślenia oraz zmysłowość. Jeśli chodzi o wady, przede wszystkim musimy wspomnieć o tym, że są niezwykle uparte i mają problem z pójściem na kompromis. Bywają przesądne oraz krnąbrne i zazdrosne.  Do ich wad często doliczana jest żarłoczność oraz pycha i samouwielbienie.

Bliźnięta (23 maja – 21 czerwca)

Bliźnięta są bardzo energiczne i witalne. Potrafią tym zarazić inne osoby i natchnąć je do działania. Są przenikliwe i dociekliwe, a przy tym niezwykle zaradne. Są w stanie poradzić sobie ze wszystkimi przeszkodami, które stają na ich drodze. Cechuje je również artystyczna dusza. Niestety mają również kilka słabych stron. Między innymi są czasem niezwykle niecierpliwe. Dodatkowo są bardzo rozgadane, co jest czasem ciężkie do zniesienia przez inne osoby. Bywają pozerami i robią wiele rzeczy na pokaz. Cechuje je również powierzchowność i często stawiają siebie ponad innymi. Dodatkowo mają problem z podejmowaniem decyzji i są niestałe.