O wróżbiarstwie słyszeliśmy wszyscy. Jednak pewnie nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że istnieje wiele sposobów wróżenia. Można wróżyć z fusów, z dłoni, z lanego wosku, ze snów, a nawet ze zjawisk meteorologicznych. Każdy z tych sposobów może przynieść nam odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Dzięki nim możemy również poznać co czeka nas w przyszłości. Dlatego warto wiedzieć więcej na temat różnych sposobów wróżenia. Dzisiaj poświęcimy chwilę chiromancji i innym rodzajom wróżbiarstwa.

Krystalomancja, kartomancja, tasseomancja i ceromancja

Krystalomancja to pierwszy rodzaj wróżbiarstwa, o którym dzisiaj przeczytacie. Polega na niczym innym jak wróżenie ze szklanej kuli. Ta metoda znana jest od wielu wieków. Wróżbici przepowiadają przyszłość na podstawie wizji, które ukazuje im szklana kula. Dzięki temu mogą poznać odpowiedzi na zadane pytania, oraz dowiedzieć się co nas czeka w przyszłości. Kartomancja, jak sama nazwa wskazuje, polega na wróżeniu z kart. To chyba jedna z popularniejszych metod wróżenia. Wykorzystuje się do niej zwykłe karty. Również tarot uważany jest za odmianę kartomancji. Kolejny rodzaj wróżbiarstwa to tasseomancja. Polega na wróżeniu z fusów herbaty lub osadu z kawy, czy wina. Ta metoda zyskuje na popularności od XVII wieku, kiedy to do Europy trafiła herbata z Chin. Ceromancja natomiast polega na wróżeniu z lanego wosku. To metoda popularna zwłaszcza przez Andrzejki.

Aeromancja, chiromancja, onejromancja

Istnieją również inne metody wróżbiarstwa, które nie wykorzystują żadnych przedmiotów. Jednym z nich jest aeromancja. Polega ona na wróżeniu na podstawie zjawisk meteorologicznych. Ma ona swoje odłamy. Po pierwsze austromancję, czyli wróżenie z porywów wiatru. Po drugie nephomancję, czyli wróżby powstające na podstawie rodzajów i kształtów chmur. Aeromancja tworzy również wróżby poprzez obserwację piorunów i grzmotów. Chiromancja natomiast skupia się na wróżeniu z dłoni. Ten odłam wróżbiarstwa analizuje linie papilarne, a także budowę i kształt dłoni. Ostatnią odmianą wróżbiarstwa, o której wspomnimy jest onejromancja. Ta sztuka polega na interpretacji snów. To prawdopodobnie najpopularniejsza metoda przewidywania przyszłości.