Ludzie od zarania dziejów byli ciekawi swojej przyszłości i niekoniecznie chcieli czekać aż ona wreszcie nadejdzie. Wielu z nas chciałoby wiedzieć, co nas czeka jutro, pojutrze, za tydzień, miesiąc czy rok. Przepowiadanie przyszłości, głównie przez wróżki ale także wróżbitów, znane jest od wieków i to na całym świecie. Do grona najsłynniejszych jasnowidzów zalicza się Nostradamusa, Babę Wangę a współcześnie w Polsce Krzysztofa Jackowskiego.

Szukając wróżki w internecie można znaleźć całą gamę różnorodnych ofert. Wróżka może przepowiedzieć Ci przyszłość osobiście, telefonicznie lub mailowo. Możesz ją spotkać chociażby na rynku dużego miasta, w telewizji czy innym, dowolnym miejscu, w którym świadczy ona swoje usługi. Współcześnie wróżka stanowi coś na kształt psychoterapii, ponieważ opowiadamy jej o swoim życiu, swoich problemach, prosząc jednocześnie o wskazanie skutecznego rozwiązania.

O ile psychoterapeuta wykorzystuje w swoim fachu wiedzę zdobytą podczas pięcioletnich studiów psychologicznych oraz czteroletnich studiów podyplomowych, o tyle wróżka najczęściej używa kart. Są to głównie karty tarota. Czasem są to klasyczne karty do gry, runy lub kabała. Zazwyczaj prosi ona klienta o wyciągnięcie kilku kart z przetasowanej talii i z nich odczytuje przyszłość. Bywa, że wróżka w swojej karcianej przepowiedni uwzględnia teraźniejszość i przeszłość.

Są też takie wróżki a także wróżbici, którzy odczytują przesłanie ze zdjęcia lub z rzeczy osobistej należącej do danego człowieka. Gdyby poszukać głębiej, znajdą się też takie wróżki, które odczytują przyszłość z daty urodzenia, imienia osoby zapisanego na kartce czy bezpośrednio z dłoni. Wróżenie nawiązuje do parapsychologii a zwłaszcza do pojęcia prekognicji. Pozostaje więc pytanie, czy wróżka posiada niezwykły dar czy zwykłą, choć może nie do końca, umiejętność manipulacji… Definicja tego czym jest prokignicja wskazuje, iż jest to wiedza o czymś, co jeszcze się nie wydarzyło i której nie można wywieść z występującego akutalnie stanu ogólnej wiedzy w konkretnej dziedzinie.

Wiele osób twierdzi, że tak naprawdę nie wiadomo o co chodzi w kartach taorta ale jakaś moc jest w nich ukryta. Tarot niekiedy nie tylko przewiduje zdarzenia losowe w przyszłości ale także ostrzega w teraźniejszości. Historia zna osoby, które nie posłuchały ostrzeżeń kart tarota i spotkało ich realne nieszczęście. Jednak tak naprawdę wizyta u wróżki to taki wywiad środowiskowy na podstawie którego każdy może przewidzieć to, co ewentualnie się wydarzy. Bo przecież jeżeli na zewnątrz pada deszcz a my nie weźmiemy parasola czy kurtki z kapturem, jest wysoce prawdopodobne a nawet oczywiste, że dość szybko… zmokniemy.

Wróżka przepowiada przyszłość zupełnie losowo, czyli co jej ślina przyniesie na język lub po prostu zadaje pytania (czasem bardzo dużo pytań) i w ten sposób prognozuje nam przyszłość a my… dajemy się na to nabrać. Poza tym warto pamiętać, że wizyta u wróżki to wydatek rzędu nawet i dwustu złotych. Za rozmowę telefoniczną trwającą choćby i dziesięć minut możemy zapłacić jeszcze więcej. Ale, żeby nie było, są też wróżki, które zamiast pieniędzy przyjmują wynagrodzenie nie finansowe a rzeczowe. Jeżeli wróżka pali papierosy, może zamiast pieniędzy zażyczyć sobie formę zapłaty w postaci jednej czy dwóch paczek papierosów.

To się jednak bardzo rzadko zdarza. Wróżki to nie tylko taka czy inna magia to także interesy. W polskich rejestrach gospodarczych istnieją firmy świadczące usługi ezoteryczne. Nie można kwestionować zdolności parapsychologicznych człowieka, jednak jeżeli one już występują, taki człowiek nie musi wspomagać się kartami czy innymi instrumentami a także, co jest wysoce prawdopodobne, nie robi z tego biznesu na szeroką skalę.