Horoskopy może pisać każdy, ale tylko osoby z talentem i wyczuciem mogą liczyć na czytelników i możliwość zarobku na swoich dziełach. Takie zajęcie nie jest trudne, jeśli ktoś opanował podstawy, ale jeśli mu ich brakuje, każdy czujny czytelnik to wyłapie.

Lekkie pióro, odrobina kreatywności i znajomość ludzkich charakterów musi iść w parze z twardymi umiejętnościami. Na szczęście nie jest ich wiele i szybko można je przyswoić.

Staraj się trzymać opisów znaków zodiaku

W astrologii, tej prawdziwej, a nie gazetkowej, każdy znak zodiaku ma określone cechy, temperament, a czasami także zainteresowania czy określone zachowania w konkretnych sytuacjach. Pisząc horoskopy, postaraj się ich trzymać. Dzięki temu wyrobisz w sobie szacunek to tego, kogo opisujesz, ale także zbliżysz się mocniej do prawdy. Może Ci się wydawać, że te opisy są bardzo uniwersalne, ale to niekoniecznie prawda.

W rzeczywistości większość z nich się sprawdza, nie możesz ich więc ignorować. Co jakiś czas dowiaduj się więc czegoś nowego o osobach z danym znakiem i dopasowuj do nich swoje teksty.

Każda przepowiednia musi być uniwersalna

Uniwersalna to nie znaczy zawsze się sprawdzająca albo pasująca do każdej możliwej osoby na Ziemi. Trzymając się punktu pierwszego, postaraj się wyobrazić sobie przeciętny dzień osoby o konkretnym temperamencie. Dzięki temu wyeliminujesz sytuacje, w których na pewno się nie znajdziesz i dojdziesz drogą eliminacji do tych najbardziej prawdopodobnych. Staraj się bazować na nich.

Wyobraź sobie, jak wygląda praca danej osoby, jej związki i znajomości. Podpowiedź jej, co może zrobić w chwili zgrzytu oraz jak może uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Dawaj rady, które naprawdę mogą się u niej sprawdzić.

W horoskopie musi znaleźć się kilka wątków

Jeśli nie piszesz krótkich horoskopów dziennych, postaraj się, żeby twoje teksty poruszały kilka wątków. Ma to dwa główne cele. Po pierwsze w ten sposób zwiększasz szanse na sprawdzenie się twoich przepowiedni i nawet jeśli cześć z nich się nie wydarzy, to czytająca je osoba aż tak tego nie odczuje. Po drugie nie pozostawiasz czytelnika bez odpowiedzi. To oznacza, że każde pytanie, jakie mógł zadać, znajduje swoje rozwinięcie.

Pisz o finansach, miłości, przyjaźni. Możesz tworzyć osobne horoskopy dla rodziców, singli, osób starszych albo studentów. Im lepiej pogrupujesz swoje teksty, tym trafniejsze się one staną.